Description
Fit Model:
| FRS/GMRS | Motorola | T4800 |
| FRS/GMRS | Motorola | T4900 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout 5950 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout EM1000R |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout FV500 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout FV600 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout FV800 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout MT351R |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5000 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5025 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5100 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5200 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5300 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5320 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5400 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5410 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5420 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5600 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5620 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5700 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5710 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5720 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5800 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T5820 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T6500 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T6530 |
| FRS/GMRS | Motorola | Talkabout T6550 |
Replaces battery:
| Motorola | 53615 |
| Motorola | HKNN4002A |
| Motorola | HKNN4002B |
| Motorola | KEBT-071-A |
| Motorola | KEBT-071-B |
| Motorola | KEBT-071-C |
| Motorola | KEBT-071-D |
Specification
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 1.7 × 0.6 in |
| Brand | Ultralast |
| Chemistry | Nickel |
| GTIN | 7609700054 |
| Item model number | ULFRS4002A |
| Voltage |

Reviews
There are no reviews yet.