10000 mAh for Covidien Pillcam DR3
$96.00$110.40 (-13%)
Medical
10000 mAh for Covidien Pillcam DR3
Weight: 0.562 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Medtronic | Ovidien Endoscope Pillcam DR3 |
| Given Imagion | PillCam Recorder DR3 Pillcam DR3 DataRecorder 3.0 |
| Covidien | Pillcam DR3 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Medtronic | BAT-0023-SP |
| Given Imagion | BAT-0023A BAT-0023-SP |
Specification
Additional information
| Weight | 0.562 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | Given Imagion, Covidien, Medtronic |
| Fits | Covidien Pillcam DR3, Given Imagion DataRecorder 3.0, Given Imagion DR3, Given Imagion Pillcam DR3, Given Imagion PillCam Recorder, Medtronic Ovidien Endoscope Pillcam DR3 |
| Replaces | Given Imagion BAT-0023-SP, Given Imagion BAT-0023A, Medtronic BAT-0023-SP |
| Voltage | 3.7 |
| Capacity | 10000 |
| Chemistry | Li-ion |







Reviews
There are no reviews yet.