10200 mAh for Spectra Precision PM5
$40.70$46.81 (-13%)
Equipment/Survey/Test Charger
10200 mAh for Spectra Precision PM5
Panasonic Cells.
Weight: 0.403 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Spectra Precision | PM5 |
| Trimble | Mobile Mapper 100 MobileMapper 120 ProMark 100 ProMark 120 ProMark 200 ProMark 220 Geo 5T GeoExplorer 5 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Trimble | PM5 206402B 206402C 206402A 206402 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.403 lbs |
|---|---|
| Fits | Spectra Precision PM5, Trimble Geo 5T, Trimble GeoExplorer 5, Trimble Mobile Mapper 100, Trimble MobileMapper 120, Trimble ProMark 100, Trimble ProMark 120, Trimble ProMark 200, Trimble ProMark 220 |
| Replaces | Trimble 206402, Trimble 206402A, Trimble 206402B, Trimble 206402C, Trimble PM5 |
| Voltage | |
| Capacity | 10200 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand |





Reviews
There are no reviews yet.