1050 mAh for Aiptek mini PocketDV 8900,mini PocketDV M1,PocketDV C600 pro,PocketDV T290,VideoSharier VS1
$13.43$15.44 (-13%)
Digital Camera
1050 mAh for Aiptek mini PocketDV 8900,mini PocketDV M1,PocketDV C600 pro,PocketDV T290,VideoSharier VS1
Weight: 0.101 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| PowerWalker | PW-V1 |
| Oregon | CT-3650 |
| Spare | ContourHD |
| Contour | ContourHD ContourHD 2035 ContourHD 1080p ContourHD 1200 ContourHD 1300 ContourHD 720P 2350-R Plus Gps 2350 ContourGPS Contour Plus Contour Plus 2 HD1080P HD1200 HD1300 HD1500 HD1600 HD2035 HD2350 HD2450 HD2900 HD3200 HD3300 HD720P |
| Aiptek | mini PocketDV M1 mini PocketDV 8900 VideoSharier VS1 PocketDV T290 PocketDV C600 pro |
| BlueWalker | mini Media Center |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| VholdR | C010410K |
Specification
Additional information
| Weight | 0.101 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | |
| Fits | Aiptek mini PocketDV 8900, Aiptek mini PocketDV M1, Aiptek PocketDV C600 pro, Aiptek PocketDV T290, Aiptek VideoSharier VS1, BlueWalker mini Media Center, Contour 2350, Contour 2350-R, Contour Contour Plus, Contour Contour Plus 2, Contour ContourGPS, Contour ContourHD, Contour ContourHD 1080p, Contour ContourHD 1200, Contour ContourHD 1300, Contour ContourHD 2035, Contour ContourHD 720P, Contour HD1080P, Contour HD1200, Contour HD1300, Contour HD1500, Contour HD1600, Contour HD2035, Contour HD2350, Contour HD2450, Contour HD2900, Contour HD3200, Contour HD3300, Contour HD720P, Contour Plus Gps, Oregon CT-3650, PowerWalker PW-V1, Spare ContourHD |
| Replaces | VholdR C010410K |
| Voltage | |
| Capacity | 1050 |
| Chemistry | Li-ion |



Reviews
There are no reviews yet.