1100 mAh for NTT DoCoMo T02,TS-BTR008
$14.22$16.35 (-13%)
Mobile/SmartPhone
1100 mAh for NTT DoCoMo T02,TS-BTR008
Stop Production
Weight: 0.097 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Toshiba | TG01 TG01c Tsunagi T-01A TG02 TG02A |
| NTT DoCoMo | T-01B T-01A |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Toshiba | TS-BTR008 |
| NTT DoCoMo | TS-BTR008 T02 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.097 lbs |
|---|---|
| Fits | NTT DoCoMo T-01A, NTT DoCoMo T-01B, Toshiba T-01A, Toshiba TG01, Toshiba TG01c, Toshiba TG02, Toshiba TG02A, Toshiba Tsunagi |
| Replaces | NTT DoCoMo T02, NTT DoCoMo TS-BTR008, Toshiba TS-BTR008 |
| Voltage | |
| Capacity | 1100 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand |





Reviews
There are no reviews yet.