1300 mAh for Motorola BP6X,SNN5843,SNN5843A
$15.02$17.27 (-13%)
Mobile/SmartPhone
1300 mAh for Motorola BP6X,SNN5843,SNN5843A
Weight: 0.115 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| T-Mobile | CLIQ MotoSmart |
| Verizon | Driod Milestone A855 Droid Pro Droid 2 Droid 2 Global A956 |
| Sprint | ADMIRAL |
| Motorola | CLIQ MB200 Droid Droid A855 A855 Sholes Android EXT CLIQ Milestone Cliq XT QUENCH XT701 ME501 XT702 CLIQ Morrison XT720 MOTOROI Sholes Tablet I1 Droid 2 A955 Droid Pro DEXT CLIQ Milestone A853 Cliq XT MB501 Milestone 2 XT720 Droid Pro A957 XT610 MB220 DEXT A957 VENUS Droid 2 Droid 2 Global A956 XT316 Milestone Plus XT609 Kronos MB612 Xprt Cliq MB220 Titanium A955 Cliq 2 MB611 Milestone 2 ME722 A954 XT615 Pro Elway Plus MB632 XT603 Boost I1 MOTOLUXE XT681 XT311 XT319 XT711 MotoSmart |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| T-Mobile | SNN5843 SNN5843A BP6X |
| Verizon | SNN5843 SNN5843A BP6X |
| Motorola | SNN5843 SNN5843A BP6X |
Specification
Additional information
| Weight | 0.115 lbs |
|---|---|
| Fits | Motorola A855 Sholes Android, Motorola A954, Motorola A956, Motorola A957, Motorola Boost I1, Motorola CLIQ, Motorola Cliq 2, Motorola Cliq MB200, Motorola Cliq MB220, Motorola Cliq XT, Motorola Cliq XT MB501, Motorola DEXT, Motorola DEXT Cliq, Motorola Droid, Motorola Droid 2, Motorola Droid 2 A955, Motorola Droid 2 Global, Motorola Droid A855, Motorola Droid Pro, Motorola Droid Pro A957, Motorola Elway Plus, Motorola EXT CLIQ, Motorola I1, Motorola Kronos MB612, Motorola MB220, Motorola MB611, Motorola MB632, Motorola ME501, Motorola ME722, Motorola Milestone, Motorola Milestone 2, Motorola Milestone 2 XT720, Motorola Milestone A853, Motorola Milestone Plus, Motorola Morrison, Motorola MOTOLUXE, Motorola MotoSmart, Motorola Pro, Motorola Quench, Motorola Sholes Tablet, Motorola Titanium A955, Motorola VENUS, Motorola Xprt, Motorola XT311, Motorola XT316, Motorola XT319, Motorola XT603, Motorola XT609, Motorola XT610, Motorola XT615, Motorola XT681, Motorola XT701, Motorola XT702, Motorola XT711, Motorola XT720 MOTOROI, Sprint ADMIRAL, T-Mobile CLIQ, T-Mobile MotoSmart, Verizon A855, Verizon A956, Verizon Driod, Verizon Droid 2, Verizon Droid 2 Global, Verizon Droid Pro, Verizon Milestone |
| Replaces | Motorola BP6X, Motorola SNN5843, Motorola SNN5843A, T-Mobile BP6X, T-Mobile SNN5843, T-Mobile SNN5843A, Verizon BP6X, Verizon SNN5843, Verizon SNN5843A |
| Voltage | |
| Capacity | 1300 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand |





Reviews
There are no reviews yet.