1500 mAh for AT&T P505,Phoenix
$15.02$17.27 (-13%)
Mobile/SmartPhone
1500 mAh for AT&T P505,Phoenix
Weight: 0.139 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| LG | P509 Optimus S LS670 MS690 Optimus M Optimus T Optimus U US670 Optimus P500 Vortex VX660 VX660 Thrive P506 Phoenix P505 Thrive P506 US640 LW690 VM670 |
| AT&T | Phoenix P505 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| LG | LGIP-400N SBPL0102301 LGIP-400V SBPL0102302 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.139 lbs |
|---|---|
| Fits | AT&T P505, AT&T Phoenix, LG LS670, LG LW690, LG MS690, LG Optimus M, LG Optimus P500, LG Optimus S, LG Optimus T, LG Optimus U, LG P505, LG P506, LG P509, LG Phoenix, LG Thrive, LG Thrive P506, LG US640, LG US670, LG VM670, LG Vortex VX660, LG VX660 |
| Replaces | LG LGIP-400N, LG LGIP-400V, LG SBPL0102301, LG SBPL0102302 |
| Voltage | |
| Capacity | 1500 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand |





Reviews
There are no reviews yet.