1500mAh Replacement Battery for EW1031RB84W, EW1411RBAB8W, EW1411, DentaCare EW1031
$26.00$29.90 (-13%)
Toothbrush
1500mAh Replacement Battery for EW1031RB84W, EW1411RBAB8W, EW1411, DentaCare EW1031
Weight: 0.108 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Panasonic | EW 1411 DentaCare EW 1031 EW1012 EW1031CM EW1411 TAO52 UI24C |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Panasonic | EW1031RB84W EW1411RBAB8W |
Specification
Additional information
| Weight | 0.108 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | |
| Fits | Panasonic DentaCare EW 1031, Panasonic EW 1411, Panasonic EW1012, Panasonic EW1031CM, Panasonic EW1411, Panasonic TAO52, Panasonic UI24C |
| Replaces | Panasonic EW1031RB84W, Panasonic EW1411RBAB8W |
| Voltage | |
| Capacity | 1500 |
| Chemistry | Ni-MH |



Reviews
There are no reviews yet.