1700 mAh for Pantech BAT-7200M,PTL21UAA
$15.81$18.18 (-13%)
Mobile/SmartPhone
1700 mAh for Pantech BAT-7200M,PTL21UAA
Stop Production
Weight: 0.126 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Sky | Vega R3 Vega IM-A850K Vega Racer 2 LTE IM-A830S IM-A810S Vega Vega PTL21 |
| Pantech | Vega R3 Vega IM-A850K Vega Racer 2 LTE IM-A830S IM-A810S Vega Vega PTL21 Vega Q |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Sky | BAT-7200M PTL21UAA |
| Pantech | BAT-7200M PTL21UAA |
Specification
Additional information
| Weight | 0.126 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | |
| Fits | Pantech IM-A810S, Pantech IM-A830S, Pantech Vega, Pantech Vega IM-A850K, Pantech Vega PTL21, Pantech Vega Q, Pantech Vega R3, Pantech Vega Racer 2 LTE, Sky IM-A810S, Sky IM-A830S, Sky Vega, Sky Vega IM-A850K, Sky Vega PTL21, Sky Vega R3, Sky Vega Racer 2 LTE |
| Replaces | Pantech BAT-7200M, Pantech PTL21UAA, Sky BAT-7200M, Sky PTL21UAA |
| Voltage | |
| Capacity | 1700 |
| Chemistry | Li-ion |



Reviews
There are no reviews yet.