1800 mAh for Lithonia BCN800-8BWP-CE005,BGN800-8BWP-500EC,CUSTOM-306,ELB-B003,ELB-B004
$35.78$41.15 (-13%)
Emergency Lighting
1800 mAh for Lithonia BCN800-8BWP-CE005,BGN800-8BWP-500EC,CUSTOM-306,ELB-B003,ELB-B004
Weight: 0.81 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Unitech | BBAT0043A |
| Lithonia | ELB B003 ELB B004 ELB-B003 ELB-B004 ELBB003 ELBB004 BBAT0043A |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Lithonia | ELB-B003 ELB-B004 BCN800-8BWP-CE005 BGN800-8BWP-500EC CUSTOM-306 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.810 lbs |
|---|---|
| Fits | Lithonia BBAT0043A, Lithonia ELB B003, Lithonia ELB B004, Lithonia ELB-B003, Lithonia ELB-B004, Lithonia ELBB003, Lithonia ELBB004, Unitech BBAT0043A |
| Replaces | Lithonia BCN800-8BWP-CE005, Lithonia BGN800-8BWP-500EC, Lithonia CUSTOM-306, Lithonia ELB-B003, Lithonia ELB-B004 |
| Voltage | |
| Capacity | 1800 |
| Chemistry | Ni-MH |
| Compatible brand |




Reviews
There are no reviews yet.