1900 mAh for Microsoft BL-T5A,BV-T5A
$17.40$20.01 (-13%)
Mobile/SmartPhone
1900 mAh for Microsoft BL-T5A,BV-T5A
Weight: 0.146 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Microsoft | Lumia 550 RM-1127 Lumia 730 Lumia 735 Lumia 735 Dual SIM Lumia 738 RM-1038 Lumia 730 Dual SIM Superman RM-1040 |
| Nokia | Lumia 550 Lumia 730 Lumia 735 Lumia 735 Dual SIM Lumia 738 Lumia 730 Dual SIM Superman RM-1038 RM-1040 RM-1127 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Microsoft | BL-T5A BV-T5A |
| Nokia | BL-T5A BV-T5A |
Specification
Additional information
| Weight | 0.146 lbs |
|---|---|
| Fits | Microsoft Lumia 550, Microsoft Lumia 730, Microsoft Lumia 730 Dual SIM, Microsoft Lumia 735, Microsoft Lumia 735 Dual SIM, Microsoft Lumia 738, Microsoft RM-1038, Microsoft RM-1040, Microsoft RM-1127, Microsoft Superman, Nokia Lumia 550, Nokia Lumia 730, Nokia Lumia 730 Dual SIM, Nokia Lumia 735, Nokia Lumia 735 Dual SIM, Nokia Lumia 738, Nokia RM-1038, Nokia RM-1040, Nokia RM-1127, Nokia Superman |
| Replaces | Microsoft BL-T5A, Microsoft BV-T5A, Nokia BL-T5A, Nokia BV-T5A |
| Voltage | |
| Capacity | 1900 |
| Chemistry | Li-Polymer |
| Compatible brand |





Reviews
There are no reviews yet.