2000 mAh for Altec Lansing 990227,9S0227,EPNN8774A,EPNN9155A,TXMBT01
$11.05$12.71 (-13%)
MP3 Player
2000 mAh for Altec Lansing 990227,9S0227,EPNN8774A,EPNN9155A,TXMBT01
Stop Production
Weight: 0.183 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Pioneer | Inno XM2go Airware XM2GO Airware GexAirware1 GEX-AIRWARE1 XMTSZ01322-02 XMTSZ03089-00 |
| Giant International | Tao XM2Go Tao XM2GO Portable XM Radio Receiver Tao TXM1020 |
| AudioVox | XM2go XM2go X2G-100 |
| Delphi | MyFi XM2GO MyFi MyFi SA100013 TXM1000 XMTSZ03089-00 Tao AirWare |
| Altec Lansing | XM3020 XM2go |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Pioneer | EPNN8774A EPNN9155A 9S0227 TXMBT01 990227 |
| Giant International | EPNN8774A EPNN9155A 9S0227 TXMBT01 990227 |
| AudioVox | EPNN8774A EPNN9155A 9S0227 TXMBT01 990227 |
| Delphi | EPNN8774A EPNN9155A 9S0227 TXMBT01 990227 MYFI SA10113 TXM1000 |
| Altec Lansing | EPNN8774A EPNN9155A 9S0227 TXMBT01 990227 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.183 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | Altec Lansing, Audiovox, Delphi, Giant International, Pioneer |
| Fits | Altec Lansing XM2go, Altec Lansing XM3020, AudioVox XM2go, AudioVox XM2go X2G-100, Delphi AirWare, Delphi MyFi, Delphi MyFi SA100013, Delphi MyFi XM2GO, Delphi Tao, Delphi TXM1000, Delphi XMTSZ03089-00, Giant International Tao TXM1020, Giant International Tao XM2Go, Giant International Tao XM2GO Portable XM Radio Receiver, Pioneer Airware, Pioneer Airware XM2GO, Pioneer GEX-AIRWARE1, Pioneer GexAirware1, Pioneer Inno XM2go, Pioneer XMTSZ01322-02, Pioneer XMTSZ03089-00 |
| Replaces | Altec Lansing 990227, Altec Lansing 9S0227, Altec Lansing EPNN8774A, Altec Lansing EPNN9155A, Altec Lansing TXMBT01, AudioVox 990227, AudioVox 9S0227, AudioVox EPNN8774A, AudioVox EPNN9155A, AudioVox TXMBT01, Delphi 990227, Delphi 9S0227, Delphi EPNN8774A, Delphi EPNN9155A, Delphi MYFI SA10113, Delphi TXM1000, Delphi TXMBT01, Giant International 990227, Giant International 9S0227, Giant International EPNN8774A, Giant International EPNN9155A, Giant International TXMBT01, Pioneer 990227, Pioneer 9S0227, Pioneer EPNN8774A, Pioneer EPNN9155A, Pioneer TXMBT01 |
| Voltage | |
| Capacity | 2000 |
| Chemistry | Li-ion |





Reviews
There are no reviews yet.