2000 mAh for Biomedical HYHB-1172
$43.71$50.27 (-13%)
Medical
2000 mAh for Biomedical HYHB-1172
Weight: 0.765 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| EDANINS | ECG-1A |
| Spring | ECG-901B |
| Biomedical | ECG-1A ECG-2201 ECG-2201G ECG-220 |
| Eton | ECG-1A ECG-2201G ECG-2201 ECG-2303B 2303G ECG |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Eton | HYHB-1172 |
| Biomedical | HYHB-1172 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.765 lbs |
|---|---|
| Fits | Biomedical ECG-1A, Biomedical ECG-220, Biomedical ECG-2201, Biomedical ECG-2201G, EDANINS ECG-1A, Eton 2303G ECG, Eton ECG-1A, Eton ECG-2201, Eton ECG-2201G, Eton ECG-2303B, Spring ECG-901B |
| Replaces | Biomedical HYHB-1172, Eton HYHB-1172 |
| Voltage | |
| Capacity | 2000 |
| Chemistry | Ni-MH |
| Compatible brand |





Reviews
There are no reviews yet.