4000 mAh for Bird Avea Vent 68339,respirator
$153.71$176.77 (-13%)
Medical
4000 mAh for Bird Avea Vent 68339,respirator
Weight: 2.674 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Viasys Healthcare | 6068 68339A 68339K Avea SEBAC AVEA VENT 68339 AVEA Ventilator |
| Bird | Avea Vent 68339 respirator |
| CareFusion | Avea Ventilator Aveo 68339A |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Viasys Healthcare | 68339 68339A 68339K AMED0013 B11407 BMED11407 OM11407 |
Specification
Additional information
| Weight | 2.674 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | |
| Fits | Bird Avea Vent 68339, Bird respirator, CareFusion Avea Ventilator, CareFusion Aveo 68339A, Viasys Healthcare 6068, Viasys Healthcare 68339A, Viasys Healthcare 68339K, Viasys Healthcare Avea SEBAC, Viasys Healthcare AVEA VENT 68339, Viasys Healthcare AVEA Ventilator |
| Replaces | Viasys Healthcare 68339, Viasys Healthcare 68339A, Viasys Healthcare 68339K, Viasys Healthcare AMED0013, Viasys Healthcare B11407, Viasys Healthcare BMED11407, Viasys Healthcare OM11407 |
| Voltage | |
| Capacity | 4000 |
| Chemistry | Ni-MH |




Reviews
There are no reviews yet.