5000 mAh for Samsung SP397281A,SP397281P,SP397281P ( 1S2P)
$29.59$34.03 (-13%)
Tablet
5000 mAh for Samsung SP397281A,SP397281P,SP397281P ( 1S2P)
Not Accept OEM
Weight: 0.522 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Verizon | Galaxy Tab 7.7 SCH-I815 |
| Samsung | Galaxy Tab 7.7 P6800 GT-P6810 SCH-I815 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Samsung | SP397281A SP397281P SP397281P ( 1S2P) |
Specification
Additional information
| Weight | 0.522 lbs |
|---|---|
| Fits | Samsung Galaxy Tab 7.7, Samsung GT-P6810, Samsung P6800, Samsung SCH-I815, Verizon Galaxy Tab 7.7, Verizon SCH-I815 |
| Replaces | Samsung SP397281A, Samsung SP397281P, Samsung SP397281P ( 1S2P) |
| Voltage | |
| Capacity | 5000 |
| Chemistry | Li-Polymer |
| Compatible brand |




Reviews
There are no reviews yet.