5200mAh Replacement Battery for RRC2040-2, 600-BAT-L-2, U876005B, 100559-05, NF2040QE34
$169.00$194.35 (-13%)
Equipment/Survey/Test Charger
5200mAh Replacement Battery for RRC2040-2, 600-BAT-L-2, U876005B, 100559-05, NF2040QE34
Weight: 1.038 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Rohde & Schwarz | FPH-B29 FPH-B100 FPH-B100 type N RF FPH-K7 FPH-K19 FPH-K29 FPH-K43 FPH-K57 FPH-K105 EMF FSH-Z14 HA-Z223 HA-Z350 |
| Keysight | U1610A U1620A |
| Olympus | EPOCH 650 |
| Defelsko | PosiTest HHD |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Keysight | NF2040XD U1572A |
| Olympus | 600-BAT-L-2 100559-05 U876005B |
| Defelsko | HDDBATTERY NF2040QE34 RRC2040-2 |
Specification
Additional information
| Weight | 1.038 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | |
| Fits | Defelsko PosiTest HHD, Keysight U1610A, Keysight U1620A, Olympus EPOCH 650, Rohde & Schwarz FPH-B100, Rohde & Schwarz FPH-B100 type N RF, Rohde & Schwarz FPH-B29, Rohde & Schwarz FPH-K105 EMF, Rohde & Schwarz FPH-K19, Rohde & Schwarz FPH-K29, Rohde & Schwarz FPH-K43, Rohde & Schwarz FPH-K57, Rohde & Schwarz FPH-K7, Rohde & Schwarz FSH-Z14, Rohde & Schwarz HA-Z223, Rohde & Schwarz HA-Z350 |
| Replaces | Defelsko HDDBATTERY, Defelsko NF2040QE34, Defelsko RRC2040-2, Keysight NF2040XD, Keysight U1572A, Olympus 100559-05, Olympus 600-BAT-L-2, Olympus U876005B |
| Voltage | |
| Capacity | 5200 |
| Chemistry | Li-ion |







Reviews
There are no reviews yet.