700 mAh for Aastra M910,M915,M920,M921,M922,NEXSPAN
$14.22$16.35 (-13%)
Cordless Phone
700 mAh for Aastra M910,M915,M920,M921,M922,NEXSPAN
Weight: 0.174 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Nortel | C4010 C4020 |
| Aastra | NEXSPAN M910 M915 M920 M921 M922 |
| EADS | MC900 MC901 MC902 |
| Sagem | MC900 MC901 MC902 |
| Matracom | MC901 MC902 MC900 Matracom MC900 Matracom MC901 Matracom MC902 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Matracom | PT6 PK1278C T1B603A |
Specification
Additional information
| Weight | 0.174 lbs |
|---|---|
| Fits | Aastra M910, Aastra M915, Aastra M920, Aastra M921, Aastra M922, Aastra NEXSPAN, EADS MC900, EADS MC901, EADS MC902, Matracom Matracom MC900, Matracom Matracom MC901, Matracom Matracom MC902, Matracom MC900, Matracom MC901, Matracom MC902, Nortel C4010, Nortel C4020, Sagem MC900, Sagem MC901, Sagem MC902 |
| Replaces | Matracom PK1278C, Matracom PT6, Matracom T1B603A |
| Voltage | |
| Capacity | 700 |
| Chemistry | Ni-MH |
| Compatible brand |






Reviews
There are no reviews yet.