700 mAh for AT&T 249,BT103
$14.22$16.35 (-13%)
Cordless Phone
700 mAh for AT&T 249,BT103
Weight: 0.139 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Radio Shack | 23-966 43-9004 43-9015 43-9016 43-9018 23966 439004 439015 439016 439018 |
| Panasonic | KX-TGA271A KX-TGA271W KX-TGA272S KX-TGA272 KX-TG2382B KX-TG2383S KX-TG2352 KX-TG2382 KX-TD7896 WN4HHGMB0000 TGA230 TGA271 TG272 TG3252 TG2382 KX-TG2352W KX-TG2383BP KX-TG2383PK KX-TGA230B KX-TGA230W KX-TGA271 KX-TGA271B KX-TGA271V KX-GA271W KX-TGA273 KX-TGA273S N4HHGMB00001 STB103 KX-TGA230 KX-TG2383 KX-TD7680 KX-TGA2352 KX-TG2352B KX-TG2352S KX-TG2383B KX-TG2720 KX-TGA230S Type 25 N4HHGMN00001 KXTGA2352 KXTG2352B KXTG2352S KXTG2352W KXTG2382 KXTG2382B KXTG2383 KXTG2383B KXTG2383BP KXTG2383S KXTG2383PK KXTG2720 KXTGA230 KXTGA230B KXTGA230W KXTGA230S KXTGA271 KXTGA271W KXTGA271A KXTGA271B KXTGA271V KXTGA272 KXTGA272S KXTGA273 KXTGA273S KXTD7680 |
| V Tech | IA5871 81002 81003 IP8100-2 IP8100-3 IP81002 IP81003 I5808 I5858 I5871 8100-2 8100-3 811 IP811 IP5825 IP5850 IP8100 89-1324-00-00 80-5808-00-00 |
| Ativa | D5702 D5772 D-5702 D-5772 |
| GE | TL-2613 TL26413 TL96413 86413 TL-26413 TL-96413 |
| AT&T | 102 103 249 EP590-2 EP5962 BASE EP-5962 HANDSET 80-5808-00-00 EP5995 EP5902 EP590-3 EP5903 EP-5962 EP5962 HANDSET EP-5995 8058080000 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Radio Shack | P103 HHR-P103 HHR-P103A TYPE 25 89-1324-00-00 |
| Panasonic | HHR-P103 HHR-P103A TYPE 25 N4HHGMB00001 N4HHGMB00005 N4HHGMN00001 |
| V Tech | 89-1324-00-00 80-5808-00-00 80-5596-00 80-5654-00 |
| AT&T | 249 BT103 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.139 lbs |
|---|---|
| Fits | AT&T 102, AT&T 103, AT&T 249, AT&T 80-5808-00-00, AT&T 8058080000, AT&T EP-5962 EP5962 HANDSET, AT&T EP-5962 HANDSET, AT&T EP-5995, AT&T EP590-2, AT&T EP590-3, AT&T EP5902, AT&T EP5903, AT&T EP5962 BASE, AT&T EP5995, Ativa D-5702, Ativa D-5772, Ativa D5702, Ativa D5772, GE 86413, GE TL-2613, GE TL-26413, GE TL-96413, GE TL26413, GE TL96413, Panasonic KX-GA271W, Panasonic KX-TD7680, Panasonic KX-TD7896, Panasonic KX-TG2352, Panasonic KX-TG2352B, Panasonic KX-TG2352S, Panasonic KX-TG2352W, Panasonic KX-TG2382, Panasonic KX-TG2382B, Panasonic KX-TG2383, Panasonic KX-TG2383B, Panasonic KX-TG2383BP, Panasonic KX-TG2383PK, Panasonic KX-TG2383S, Panasonic KX-TG2720, Panasonic KX-TGA230, Panasonic KX-TGA230B, Panasonic KX-TGA230S, Panasonic KX-TGA230W, Panasonic KX-TGA2352, Panasonic KX-TGA271, Panasonic KX-TGA271A, Panasonic KX-TGA271B, Panasonic KX-TGA271V, Panasonic KX-TGA271W, Panasonic KX-TGA272, Panasonic KX-TGA272S, Panasonic KX-TGA273, Panasonic KX-TGA273S, Panasonic KXTD7680, Panasonic KXTG2352B, Panasonic KXTG2352S, Panasonic KXTG2352W, Panasonic KXTG2382, Panasonic KXTG2382B, Panasonic KXTG2383, Panasonic KXTG2383B, Panasonic KXTG2383BP, Panasonic KXTG2383PK, Panasonic KXTG2383S, Panasonic KXTG2720, Panasonic KXTGA230, Panasonic KXTGA230B, Panasonic KXTGA230S, Panasonic KXTGA230W, Panasonic KXTGA2352, Panasonic KXTGA271, Panasonic KXTGA271A, Panasonic KXTGA271B, Panasonic KXTGA271V, Panasonic KXTGA271W, Panasonic KXTGA272, Panasonic KXTGA272S, Panasonic KXTGA273, Panasonic KXTGA273S, Panasonic N4HHGMB00001, Panasonic N4HHGMN00001, Panasonic STB103, Panasonic TG2382, Panasonic TG272, Panasonic TG3252, Panasonic TGA230, Panasonic TGA271, Panasonic Type 25, Panasonic WN4HHGMB0000, Radio Shack 23-966, Radio Shack 23966, Radio Shack 43-9004, Radio Shack 43-9015, Radio Shack 43-9016, Radio Shack 43-9018, Radio Shack 439004, Radio Shack 439015, Radio Shack 439016, Radio Shack 439018, V Tech 80-5808-00-00, V Tech 8100-2, V Tech 8100-3, V Tech 81002, V Tech 81003, V Tech 811, V Tech 89-1324-00-00, V Tech I5808, V Tech I5858, V Tech I5871, V Tech IA5871, V Tech IP5825, V Tech IP5850, V Tech IP8100, V Tech IP8100-2, V Tech IP8100-3, V Tech IP81002, V Tech IP81003, V Tech IP811 |
| Replaces | AT&T 249, AT&T BT103, Panasonic HHR-P103, Panasonic HHR-P103A, Panasonic N4HHGMB00001, Panasonic N4HHGMB00005, Panasonic N4HHGMN00001, Panasonic TYPE 25, Radio Shack 89-1324-00-00, Radio Shack HHR-P103, Radio Shack HHR-P103A, Radio Shack P103, Radio Shack TYPE 25, V Tech 80-5596-00, V Tech 80-5654-00, V Tech 80-5808-00-00, V Tech 89-1324-00-00 |
| Voltage | |
| Capacity | 700 |
| Chemistry | Ni-MH |
| Compatible brand |






Reviews
There are no reviews yet.