700 mAh for AT&T Lucent TL1000,Lucent TL1100,Lucent TL1102,Lucent TL1200A
$13.43$15.44 (-13%)
Cordless Phone
700 mAh for AT&T Lucent TL1000,Lucent TL1100,Lucent TL1102,Lucent TL1200A
Weight: 0.134 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Coby | CTP8200 CTP8250 CTP8800 PM38BAT |
| Maestro | BE900FA |
| American | 2141CLL |
| Memorex | MSP-PH2400 |
| Casio | PM38BAT PMP3815 PMP3850-PLUGIN PMP3860 PMP3875 PMP-3815 PMP-3860 PMP-3875 |
| Southwestern Bell | F-940 FF-9915 GH-2400 GH-2410 GH-2420 GH-3034 GH-3050 GH-3060 GH-3062 GH-3065 GH-3080 GH-3210 GH-4000 GH-4003 GH-4010 GH-4050 GH-41 GH-5810 GH-5812 GH-5822 GH-5825 GH-5835 FF-2400 GH-2400S GH-2400C GH-2410MS GH-2410S |
| Verge | V58CID V58HS V58ITA |
| Conair | CTP9400 CTP9410 |
| AudioVox | TL1000 TL1100 TL1102 TL1200A TL9035 |
| BT | Video Baby Monitor 630 |
| Xact | B655 EXG2801 XG2155 XG2200 XG2201 XG2400 XG2404 XG5404 |
| Fisher | J2457 J2458 M6163 M7949 |
| GE | 26401 |
| Bell South | GH-9457 B655 GH2400 GH9457 GH9487 GH9488 |
| Sony | FF2400 FF940 FF9915 GH2400C GH2400S GH2410C GH2410MS GH2410S GH2420C GH2420S GH3034 GH3050 GH3060 GH3210 GH4000 GH4003 GH4010 GH4050 GH41 GH58 GH5810 GH5811 GH5812 GH5822 GH5825 GH5835 GH5850 |
| Olympia | OL2410 OL2420 OL2430 OL2490 OL2499 OL3020 OL5800 OL5805 OL5810 OL5815 OL5870 OL-2400 OL-2410 OL-2420 OL-2490 RTX3045 VOIP-Skype OL-2430 OL-2499 OL-3020 OL-5800 OL-5805 OL-5810 OL-5815 OL-5870 |
| Bell Equipment | BE900FA |
| Phone Mate | PM2400 PM2420 PM5800 PM5820 |
| Aastra | BE3850 BE3872 MOD B PLUGIN PM38BAT BE900FA |
| Dualphone | RTX3045 VOIP-Skype |
| Walker | W425 |
| CORTELCO | 586002TP227F |
| V Tech | LS5101 LS5105 LS5145 |
| Clarity | C4205 C600 W425 |
| Ameriphone | CL-40 |
| Radio Shack | 239104 433590 9602112 43-3590 960-2112 |
| Columbia | CTA300 |
| AT&T | Lucent TL1000 Lucent TL1100 Lucent TL1102 Lucent TL1200A |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| GP | 35AAAK3BMX 55AAAH3BMX 60AAAH3BMX 60AAAH3BMXZ |
| AudioVox | AP55AAAH3 |
| GE | TL26401 |
| Bell South | GH5862SLEX-3 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.134 lbs |
|---|---|
| Fits | Aastra BE3850, Aastra BE3872, Aastra BE900FA, Aastra MOD B PLUGIN, Aastra PM38BAT, American 2141CLL, Ameriphone CL-40, AT&T Lucent TL1000, AT&T Lucent TL1100, AT&T Lucent TL1102, AT&T Lucent TL1200A, AudioVox TL1000, AudioVox TL1100, AudioVox TL1102, AudioVox TL1200A, AudioVox TL9035, Bell Equipment BE900FA, Bell South B655, Bell South GH-9457, Bell South GH2400, Bell South GH9457, Bell South GH9487, Bell South GH9488, BT Video Baby Monitor 630, Casio PM38BAT, Casio PMP-3815, Casio PMP-3860, Casio PMP-3875, Casio PMP3815, Casio PMP3850-PLUGIN, Casio PMP3860, Casio PMP3875, Clarity C4205, Clarity C600, Clarity W425, Coby CTP8200, Coby CTP8250, Coby CTP8800, Coby PM38BAT, Columbia CTA300, Conair CTP9400, Conair CTP9410, CORTELCO 586002TP227F, Dualphone RTX3045 VOIP-Skype, Fisher J2457, Fisher J2458, Fisher M6163, Fisher M7949, GE 26401, Maestro BE900FA, Memorex MSP-PH2400, Olympia OL-2400, Olympia OL-2410, Olympia OL-2420, Olympia OL-2430, Olympia OL-2490, Olympia OL-2499, Olympia OL-3020, Olympia OL-5800, Olympia OL-5805, Olympia OL-5810, Olympia OL-5815, Olympia OL-5870, Olympia OL2410, Olympia OL2420, Olympia OL2430, Olympia OL2490, Olympia OL2499, Olympia OL3020, Olympia OL5800, Olympia OL5805, Olympia OL5810, Olympia OL5815, Olympia OL5870, Olympia RTX3045 VOIP-Skype, Phone Mate PM2400, Phone Mate PM2420, Phone Mate PM5800, Phone Mate PM5820, Radio Shack 239104, Radio Shack 43-3590, Radio Shack 433590, Radio Shack 960-2112, Radio Shack 9602112, Sony FF2400, Sony FF940, Sony FF9915, Sony GH2400C, Sony GH2400S, Sony GH2410C, Sony GH2410MS, Sony GH2410S, Sony GH2420C, Sony GH2420S, Sony GH3034, Sony GH3050, Sony GH3060, Sony GH3210, Sony GH4000, Sony GH4003, Sony GH4010, Sony GH4050, Sony GH41, Sony GH58, Sony GH5810, Sony GH5811, Sony GH5812, Sony GH5822, Sony GH5825, Sony GH5835, Sony GH5850, Southwestern Bell F-940, Southwestern Bell FF-2400, Southwestern Bell FF-9915, Southwestern Bell GH-2400, Southwestern Bell GH-2400C, Southwestern Bell GH-2400S, Southwestern Bell GH-2410, Southwestern Bell GH-2410MS, Southwestern Bell GH-2410S, Southwestern Bell GH-2420, Southwestern Bell GH-3034, Southwestern Bell GH-3050, Southwestern Bell GH-3060, Southwestern Bell GH-3062, Southwestern Bell GH-3065, Southwestern Bell GH-3080, Southwestern Bell GH-3210, Southwestern Bell GH-4000, Southwestern Bell GH-4003, Southwestern Bell GH-4010, Southwestern Bell GH-4050, Southwestern Bell GH-41, Southwestern Bell GH-5810, Southwestern Bell GH-5812, Southwestern Bell GH-5822, Southwestern Bell GH-5825, Southwestern Bell GH-5835, V Tech LS5101, V Tech LS5105, V Tech LS5145, Verge V58CID, Verge V58HS, Verge V58ITA, Walker W425, Xact B655, Xact EXG2801, Xact XG2155, Xact XG2200, Xact XG2201, Xact XG2400, Xact XG2404, Xact XG5404 |
| Replaces | AudioVox AP55AAAH3, Bell South GH5862SLEX-3, GE TL26401, GP 35AAAK3BMX, GP 55AAAH3BMX, GP 60AAAH3BMX, GP 60AAAH3BMXZ |
| Voltage | |
| Capacity | 700 |
| Chemistry | Ni-MH |
| Compatible brand | Aastra, American, Ameriphone, AT&T, Audiovox, Bell Equipment, Bell South, BT, Casio, Clarity, Coby, Columbia, Conair, CORTELCO, Dualphone, Fisher, GE, Maestro, Memorex, Olympia, Phone Mate, Radio Shack, Sony, SOUTHWESTERN BELL, V TECH, Verge, Walker, Xact |




Reviews
There are no reviews yet.