7800 mAh for Ceyear 4992A Handheld Radio Test
$196.00$225.40 (-13%)
Medical
7800 mAh for Ceyear 4992A Handheld Radio Test
Weight: 1.356 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Yokogawa | AQ7282A AQ7283A AQ7284A AQ7285A AQ7283F AQ7283H AQ7284H AQ7283K AQ7282M AQ7280 |
| Ceyear | 4992A Handheld Radio Test |
| Tektronix | TPS2000B TPS2012B TPS2014B TPS2024B REI DPA-7000 TPS 2014 TPS2PBND TPS2000 |
| HP | VA7100 VA7110 VA7400 VA7410 |
| Olympus | Omniscan Omniscan MX |
| Doppler | Phased Array Ultrasonic Testing |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Yokogawa | 739883 |
| Tektronix | NI2040 NI2040A22 NI2040A24 NI2040HD24 NI2040XD24 NI2040XXL24 NI2040ED NI2040PH |
| HP | A6188-67004 1420-0868 989803129131 GPDR204 LI204SX LI204SX-60 LI204SX-60A LI204SX-66 LI204SX-66A NI2040 NI2040A22 NI2040A24 NI2040HD24 NI2040PH NI2040XD24 NI2040XXL24 |
| JDSU | A6188-67004 1420-0868 989803129131 GPDR204 LI204SX LI204SX-60 LI204SX-60A LI204SX-66 LI204SX-66A NI2040 NI2040A22 NI2040A24 NI2040HD24 NI2040PH NI2040XD24 NI2040XXL24 |
Specification
Additional information
| Weight | 1.356 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | Ceyear, Doppler, HP, OLYMPUS, Tektronix, Yokogawa |
| Fits | Ceyear 4992A Handheld Radio Test, Doppler Phased Array Ultrasonic Testing, HP VA7100, HP VA7110, HP VA7400, HP VA7410, Olympus Omniscan, Olympus Omniscan MX, Tektronix REI DPA-7000, Tektronix TPS 2014, Tektronix TPS2000, Tektronix TPS2000B, Tektronix TPS2012B, Tektronix TPS2014B, Tektronix TPS2024B, Tektronix TPS2PBND, Yokogawa AQ7280, Yokogawa AQ7282A, Yokogawa AQ7282M, Yokogawa AQ7283A, Yokogawa AQ7283F, Yokogawa AQ7283H, Yokogawa AQ7283K, Yokogawa AQ7284A, Yokogawa AQ7284H, Yokogawa AQ7285A |
| Replaces | HP 1420-0868, HP 989803129131, HP A6188-67004, HP GPDR204, HP LI204SX, HP LI204SX-60, HP LI204SX-60A, HP LI204SX-66, HP LI204SX-66A, HP NI2040, HP NI2040A22, HP NI2040A24, HP NI2040HD24, HP NI2040PH, HP NI2040XD24, HP NI2040XXL24, JDSU 1420-0868, JDSU 989803129131, JDSU A6188-67004, JDSU GPDR204, JDSU LI204SX, JDSU LI204SX-60, JDSU LI204SX-60A, JDSU LI204SX-66, JDSU LI204SX-66A, JDSU NI2040, JDSU NI2040A22, JDSU NI2040A24, JDSU NI2040HD24, JDSU NI2040PH, JDSU NI2040XD24, JDSU NI2040XXL24, Tektronix NI2040, Tektronix NI2040A22, Tektronix NI2040A24, Tektronix NI2040ED, Tektronix NI2040HD24, Tektronix NI2040PH, Tektronix NI2040XD24, Tektronix NI2040XXL24, Yokogawa 739883 |
| Voltage | 11.1 |
| Capacity | 7800 |
| Chemistry | Li-ion |





Reviews
There are no reviews yet.