800 mAh for Ascom 490933A,660497
$22.16$25.48 (-13%)
Cordless Phone
800 mAh for Ascom 490933A,660497
Not for i63
Weight: 0.175 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Mitel | 5614 5634 |
| Ascom | D63 DH7 DECT 3735 D63 Protector DH7-ADAA D63 Messenger Lite DH7-ABBA D63 Talker Lite DH7-AABA |
| Innovaphone | IP73 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Ascom | 660497 490933A |
| Innovaphone | 490933A |
Specification
Additional information
| Weight | 0.175 lbs |
|---|---|
| Fits | Ascom D63, Ascom D63 Messenger Lite, Ascom D63 Protector, Ascom D63 Talker Lite, Ascom DECT 3735, Ascom DH7, Ascom DH7-AABA, Ascom DH7-ABBA, Ascom DH7-ADAA, Innovaphone IP73, Mitel 5614, Mitel 5634 |
| Replaces | Ascom 490933A, Ascom 660497, Innovaphone 490933A |
| Voltage | |
| Capacity | 800 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand |






Reviews
There are no reviews yet.