800 mAh for Fujifilm NP-50,NP-50A
$13.43$15.44 (-13%)
Digital Camera
800 mAh for Fujifilm NP-50,NP-50A
Weight: 0.094 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Ricoh | WG-M2 WG-M1 |
| Jupio | CFU0011 |
| Pentax | OptioS12 OptioS10 OptioA36 |
| Fujifilm | FinePix F60fd FinePix F100fd FinePix F50fd FinePix F200EXR FinePix F70EXR FinePix F75EXR FinePix XP100 FinePix X20 FinePix X10 FinePix XF1 FinePix F900EXR FinePix F850EXR FinePix F800EXR FinePix F770EXR FinePix F775EXR FinePix F750EXR FinePix F660EXR FinePix F665EXR FinePix F600EXR FinePix F605EXR FinePix F550EXR FinePix F505EXR FinePix F500EXR FinePix F300EXR FinePix F305EXR FinePix XP200 FinePix XP170 FinePix XP150 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Pentax | D-LI68 |
| Fujifilm | NP-50 NP-50A |
Specification
Additional information
| Weight | 0.094 lbs |
|---|---|
| Fits | Fujifilm FinePix F100fd, Fujifilm FinePix F200EXR, Fujifilm FinePix F300EXR, Fujifilm FinePix F305EXR, Fujifilm FinePix F500EXR, Fujifilm FinePix F505EXR, Fujifilm FinePix F50fd, Fujifilm FinePix F550EXR, Fujifilm FinePix F600EXR, Fujifilm FinePix F605EXR, Fujifilm FinePix F60fd, Fujifilm FinePix F660EXR, Fujifilm FinePix F665EXR, Fujifilm FinePix F70EXR, Fujifilm FinePix F750EXR, Fujifilm FinePix F75EXR, Fujifilm FinePix F770EXR, Fujifilm FinePix F775EXR, Fujifilm FinePix F800EXR, Fujifilm FinePix F850EXR, Fujifilm FinePix F900EXR, Fujifilm FinePix X10, Fujifilm FinePix X20, Fujifilm FinePix XF1, Fujifilm FinePix XP100, Fujifilm FinePix XP150, Fujifilm FinePix XP170, Fujifilm FinePix XP200, Jupio CFU0011, Pentax OptioA36, Pentax OptioS10, Pentax OptioS12, Ricoh WG-M1, Ricoh WG-M2 |
| Replaces | Fujifilm NP-50, Fujifilm NP-50A, Pentax D-LI68 |
| Voltage | |
| Capacity | 800 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand |



Reviews
There are no reviews yet.