800 mAh for LG LGIP-531A,SBPL0088801
$14.22$16.35 (-13%)
Mobile/SmartPhone
800 mAh for LG LGIP-531A,SBPL0088801
Weight: 0.093 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| T-Mobile | A170 A180 |
| LG | GB100 GB101 GB106 GB110 GB125 GM205 KG280 KU250 KX186 KX216 KX218 KX300 A170 A100 Amigo LG-T500 T500 TFLG320GB G320GB GS101 KX190 KX191 KX197 236C C195 T385 LG-T385 TFLG440GDM3P4P 440G Envoy 2 Envoy 3 Saber True 237C 500G AN160 B450 B460 B470 B471 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| T-Mobile | LGIP-531A SBPL0088801 |
| LG | LGIP-531A SBPL0088801 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.093 lbs |
|---|---|
| Fits | LG 236C, LG 237C, LG 440G, LG 500G, LG A100 Amigo, LG A170, LG AN160, LG B450, LG B460, LG B470, LG B471, LG C195, LG Envoy 2, LG Envoy 3, LG G320GB, LG GB100, LG GB101, LG GB106, LG GB110, LG GB125, LG GM205, LG GS101, LG KG280, LG KU250, LG KX186, LG KX190, LG KX191, LG KX197, LG KX216, LG KX218, LG KX300, LG LG-T385, LG LG-T500, LG Saber True, LG T385, LG T500, LG TFLG320GB, LG TFLG440GDM3P4P, T-Mobile A170, T-Mobile A180 |
| Replaces | LG LGIP-531A, LG SBPL0088801, T-Mobile LGIP-531A, T-Mobile SBPL0088801 |
| Voltage | |
| Capacity | 800 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand |



Reviews
There are no reviews yet.