80mAh Replacement Battery for AKG AP11A, AP97, AP114, Balance K216AFC, Balance K122IR, Balance T216AFC
$15.02$17.27 (-13%)
Wireless Headset
80mAh Replacement Battery for AKG AP11A, AP97, AP114, Balance K216AFC, Balance K122IR, Balance T216AFC
Weight: 0.075 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Kind | KINDsonoLight III Sono Light |
| Williams Sound | WIR RX-18 Infrared Receiver |
| Humantechnik | InfraLight DIR InfraLight II InfraLight II LR LPU-1 RadioLight RadioLight DIR RadioLight LR |
| AKG | Balance K122IR Balance K216AFC Balance T216AFC |
| Clarity | C110 C120 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Williams Sound | AP11A |
| AKG | AP11A AP97 AP97A AP114 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.075 lbs |
|---|---|
| Fits | AKG Balance K122IR, AKG Balance K216AFC, AKG Balance T216AFC, Clarity C110, Clarity C120, Humantechnik InfraLight DIR, Humantechnik InfraLight II, Humantechnik InfraLight II LR, Humantechnik LPU-1, Humantechnik RadioLight, Humantechnik RadioLight DIR, Humantechnik RadioLight LR, Kind KINDsonoLight III Sono Light, Williams Sound WIR RX-18 Infrared Receiver |
| Replaces | AKG AP114, AKG AP11A, AKG AP97, AKG AP97A, Williams Sound AP11A |
| Compatible brand |






Reviews
There are no reviews yet.