900 mAh for Alcatel One Touch S680,OT-S680
$14.22$16.35 (-13%)
Mobile/SmartPhone
900 mAh for Alcatel One Touch S680,OT-S680
X-Longer
Weight: 0.094 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Mustang | M31 |
| Topblue | V2.0 blu |
| BLU | Bar Q |
| Vivitar | DVR-850W DVR850W V8027 ViviCam 8027 ViviCam 8225 ViviCam T328 ViviCam V8225 VT328 |
| Aligator | D100 |
| SVP | CyberSnap-901 CyberSnap-LS DC-12V DC-12V-2 DC-12VX HDDV-1500 XTHINN-12V XTHINN-12VX XTHINN-12VXB XTHINN-590 |
| GPS Tracker | GT102 TK102 |
| MaxCom | MM131 |
| Vertu | Constellation RHV-8 RM-267v |
| Vodafone | Mini D100 Mini D101 |
| Alcatel | One Touch S680 OT-S680 |
| Minox | DCC 5.0 DCC 5.1 Digital Classic DCC 5.1 |
| NGM | SOAP |
| iBaby | Q9 Q9Ⅱ Q9M |
| Serene | SA-40 HearAll |
| Praktica | DMMC-10 DMMC10 |
| iSpan | DDV-965 |
| Nokia | 5300 XpressMusic 2610 3220 3230 5070 5140 5140i 5200 5300 5320 XpressMusic 5500 5500 Sport 6020 6021 6060 6061 6062 6070 6080 6120 Classic 6121 classic 6122c 6124 classic 7260 7360 N80 N90 |
| Rollei | 10050 10051 10052 10053 Sportsline 60 Sportsline 80 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Topblue | TB-521 |
| Vivitar | BLI-885 CEL10028 VIV-VB-5B |
| BLU | N5B80T |
| SVP | GBLi885-7 NV1 |
| iSpan | BTA002 |
| Nokia | BL-5B |
| Vertu | BL-5V |
Specification
Additional information
| Weight | 0.094 lbs |
|---|---|
| Fits | Alcatel One Touch S680, Alcatel OT-S680, Aligator D100, BLU Bar Q, GPS Tracker GT102, GPS Tracker TK102, iBaby Q9, iBaby Q9Ⅱ, iBaby Q9M, iSpan DDV-965, MaxCom MM131, Minox DCC 5.0, Minox DCC 5.1, Minox Digital Classic DCC 5.1, Mustang M31, NGM SOAP, Nokia 2610, Nokia 3220, Nokia 3230, Nokia 5070, Nokia 5140, Nokia 5140i, Nokia 5200, Nokia 5300, Nokia 5300 XpressMusic, Nokia 5320 XpressMusic, Nokia 5500, Nokia 5500 Sport, Nokia 6020, Nokia 6021, Nokia 6060, Nokia 6061, Nokia 6062, Nokia 6070, Nokia 6080, Nokia 6120 Classic, Nokia 6121 classic, Nokia 6122c, Nokia 6124 classic, Nokia 7260, Nokia 7360, Nokia N80, Nokia N90, Praktica DMMC-10, Praktica DMMC10, Rollei 10050, Rollei 10051, Rollei 10052, Rollei 10053, Rollei Sportsline 60, Rollei Sportsline 80, Serene SA-40 HearAll, SVP CyberSnap-901, SVP CyberSnap-LS, SVP DC-12V, SVP DC-12V-2, SVP DC-12VX, SVP HDDV-1500, SVP XTHINN-12V, SVP XTHINN-12VX, SVP XTHINN-12VXB, SVP XTHINN-590, Topblue V2.0 blu, Vertu Constellation, Vertu RHV-8, Vertu RM-267v, Vivitar DVR-850W, Vivitar DVR850W, Vivitar V8027, Vivitar ViviCam 8027, Vivitar ViviCam 8225, Vivitar ViviCam T328, Vivitar ViviCam V8225, Vivitar VT328, Vodafone Mini D100, Vodafone Mini D101 |
| Replaces | BLU N5B80T, iSpan BTA002, Nokia BL-5B, SVP GBLi885-7, SVP NV1, Topblue TB-521, Vertu BL-5V, Vivitar BLI-885, Vivitar CEL10028, Vivitar VIV-VB-5B |
| Voltage | |
| Capacity | 900 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand | Serene, Alcatel, ALIGATOR, BLU, GPS Tracker, iBaby, iSpan, Maxcom, Minox, Mustang, NGM, Nokia, Praktica, ROLLEI, SVP, Topblue, Vertu, VIVITAR, Vodafone |



Reviews
There are no reviews yet.