Battery for Jabra BT2010, BT2020, Plantronics Explorer 320, 330, 340,350,360,Elite 162, Li-Polymer 140mAh
$14.22$16.35 (-13%)
Headset
Battery for Jabra BT2010, BT2020, Plantronics Explorer 320, 330, 340,350,360,Elite 162, Li-Polymer 140mAh
Weight: 0.061 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| JBL | E25BT T110BT |
| Sony Ericsson | HBH-608 |
| Jabra | BT250V BT500V BT2010 BT2020 BT4010 JX10 VH110 |
| Plantronics | Elite 162 Explorer 320 Explorer 330 Explorer 340 Explorer 350 Explorer 360 Explorer 370 Explorer 390 Explorer 395 |
| Nokia | BH-607 BH-900 HS-36W |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| JBL | GSP051230 |
| Jabra | 70868-01 73366-01 AHB371030PA PA-PL002 |
| Plantronics | 70868-01 73366-01 PA-PL002 |
Specification
Additional information
| Weight | 0.061 lbs |
|---|---|
| Fits | Jabra BT2010, Jabra BT2020, Jabra BT250V, Jabra BT4010, Jabra BT500V, Jabra JX10, Jabra VH110, JBL E25BT, JBL T110BT, Nokia BH-607, Nokia BH-900, Nokia HS-36W, Plantronics Elite 162, Plantronics Explorer 320, Plantronics Explorer 330, Plantronics Explorer 340, Plantronics Explorer 350, Plantronics Explorer 360, Plantronics Explorer 370, Plantronics Explorer 390, Plantronics Explorer 395, Sony Ericsson HBH-608 |
| Replaces | Jabra 70868-01, Jabra 73366-01, Jabra AHB371030PA, Jabra PA-PL002, JBL GSP051230, Plantronics 70868-01, Plantronics 73366-01, Plantronics PA-PL002 |
| Voltage | |
| Capacity | 140 |
| Chemistry | Li-Polymer |
| Compatible brand |





Reviews
There are no reviews yet.