Replacement Battery for Amazfit Verge Lite, A1807 Nexus, Li-Polymer 380mAh
$26.00$29.90 (-13%)
Watch
Replacement Battery for Amazfit Verge Lite, A1807 Nexus, Li-Polymer 380mAh
Weight: 0.071 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Amazfit | A1918 A1808 A1818 A1807 Nexus GTR47 T-rex Verge Lite A1811 A1801 Verge Lite V010 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Amazfit | PL502524G PL512524G PL502524V |
Specification
Additional information
| Weight | 0.071 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | |
| Fits | Amazfit A1801, Amazfit A1807 Nexus, Amazfit A1808, Amazfit A1811, Amazfit A1818, Amazfit A1918, Amazfit GTR47, Amazfit T-rex Verge Lite, Amazfit V010, Amazfit Verge Lite |
| Replaces | Amazfit PL502524G, Amazfit PL502524V, Amazfit PL512524G |
| Voltage | |
| Capacity | 380 |
| Chemistry | Li-Polymer |





Reviews
There are no reviews yet.