Replacement Battery for AT&T Flip IV, U102AA, U102AC, LT14H504357W, TL14H504357W, Lithium-ion 1300mAh
$14.22$16.35 (-13%)
Mobile/SmartPhone
Replacement Battery for AT&T Flip IV, U102AA, U102AC, LT14H504357W, TL14H504357W, Lithium-ion 1300mAh
Weight: 0.115 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Cricket | U102AC Debut Flip |
| Cingular | Flip IV U102AA |
| AT&T | Flip IV U102AA |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Cricket | TL14H504357W |
| Cingular | TL14H504357W |
| AT&T | LT14H504357W TL14H504357W |
Specification
Additional information
| Weight | 0.115 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | |
| Fits | AT&T Flip IV, AT&T U102AA, Cingular Flip IV, Cingular U102AA, Cricket Debut Flip, Cricket U102AC |
| Replaces | AT&T LT14H504357W, AT&T TL14H504357W, Cingular TL14H504357W, Cricket TL14H504357W |
| Voltage | |
| Capacity | 1300 |
| Chemistry | Li-ion |




Reviews
There are no reviews yet.