Replacement Battery for Black&Decker 14.4V DustBuster, PV1425N, NiMH 14.4V
$36.00$41.40 (-13%)
Vacuum
Replacement Battery for Black&Decker 14.4V DustBuster, PV1425N, NiMH 14.4V
Weight: 1.19 lbs
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Black&Decker | 14.4V DustBuster PV1425N |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Black&Decker | HSD-SC1500P 90558174 |
Specification
Additional information
| Weight | 1.190 lbs |
|---|---|
| Compatible brand | |
| Fits | Black&Decker 14.4V DustBuster, Black&Decker PV1425N |
| Replaces | Black&Decker 90558174, Black&Decker HSD-SC1500P |
| Voltage | |
| Capacity | 2000 |
| Chemistry | Ni-CD |





Reviews
There are no reviews yet.