Replacement Battery for Dolphin 6100, 6110, 6500, ScanPal 5100, 6000-BTSC, BP06-00028A, Lithium-ion 2200mAh
- Brand: Cameron Sino
$22.95$26.39 (-13%)
In stock
Barcode Scanner
Replacement Battery for Dolphin 6100, 6110, 6500, ScanPal 5100, 6000-BTSC, BP06-00028A, Lithium-ion 2200mAh
Weight: 0.172 lbs
$22.95$26.39 (-13%)
Description
Fits:
| Brand | Compatible Models |
|---|---|
| Honeywell | ScanPal 5100 Dolphin 6500 Dolphin 6110 Dolphin 6100 |
| Dolphin | 6000LU1 6500 6110 6100 |
| HandHeld | Dolphin 6100 Dolphin 6110 |
Replaces:
| Brand | Replacement Part Numbers |
|---|---|
| Honeywell | BP06-00028A 6000-TESC 6000-BTSC BP06-00029A |
| Dolphin | BP06-00028A BP06-00029A 6000-BTSC 6000-TESC |
| HandHeld | BP06-00028A 6000-TESC |
Specification
Additional information
| Weight | 0.172 lbs |
|---|---|
| Fits | Dolphin 6000LU1, Dolphin 6100, Dolphin 6110, Dolphin 6500, HandHeld Dolphin 6100, HandHeld Dolphin 6110, Honeywell Dolphin 6100, Honeywell Dolphin 6110, Honeywell Dolphin 6500, Honeywell ScanPal 5100 |
| Replaces | Dolphin 6000-BTSC, Dolphin 6000-TESC, Dolphin BP06-00028A, Dolphin BP06-00029A, HandHeld 6000-TESC, HandHeld BP06-00028A, Honeywell 6000-BTSC, Honeywell 6000-TESC, Honeywell BP06-00028A, Honeywell BP06-00029A |
| Voltage | |
| Capacity | 2200 |
| Chemistry | Li-ion |
| Compatible brand |
Reviews (0)
Be the first to review “Replacement Battery for Dolphin 6100, 6110, 6500, ScanPal 5100, 6000-BTSC, BP06-00028A, Lithium-ion 2200mAh” Cancel reply
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet.